Резекція внутрішньоматкової перегородки в лікувально-діагностичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Дорогі наші читачки, в даній статті ми піднімемо таку важливу тему в розділі гістерорезектоскопії, як розсічення внутрішньоматкової перегородки. Ми доступно і зрозуміло розповімо про даний метод лікування. В медичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС» в Кривому Розі, лікарі акушери - гінекологи вищої кваліфікаційної категорії, професійно проводять консультації, виконують необхідні обстеження і процедури за допомогою сучасного високоточного обладнання. Все це Ви зможете зробити в нашому центрі, тому що лікувально-діагностичний центр «МЕДІКОМ КРИВБАС» в Кривому Розі включає в себе поліклінічне відділення, клінічну лабораторію, відділення функціональної діагностики, магнітно-резонансну томографію і широкопрофільне хірургічне відділення зі стаціонаром.

Image

Для чого є необхідним розсічення внутрішньоматкової перегородки?

Внутрішньоматкова перегородка являє собою патологію, при якій порожнина матки поділяється на дві частини в поздовжньому напрямку за допомогою перегородки. Абсолютна перегородка, коли вона проходить від дна матки до внутрішнього або зовнішнього зіву шийки матки, і неповна, коли вона не стосується внутрішнього зіву шийки матки. Виявлення патології найчастіше відбувається за допомогою спіральної комп'ютерної томографії, МРТ, гістероскопії, УЗД, лапароскопії. Лікування проходить за допомогою висічення через гістероскоп. Після видалення перегородки шанси на зачаття і виношування вагітності значно зростають.

Симптоми патологічного розвитку матки:

 • порушення менструального циклу;
 • вельми сильні подібні до переймів болі при менструаціях;
 • маткові кровотечі;
 • неможливість зачаття;
 • невиношування вагітності;
 • повна відсутність менструацій.

Найчастіше, дану аномалію виявляють при зверненні з приводу безпліддя. Іноді неповна перегородка не проявляється ніякими ознаками навіть під час вагітності.

Причини виникнення аномалії розвитку:

 • інфекційні захворювання, перенесені під час вагітності;
 • токсикоз під час вагітності;
 • цукровий діабет;
 • патології розвитку плаценти;
 • вплив радіації;
 • прийом токсичних лікарських препаратів;
 • наявність шкідливих звичок;
 • невірний, незбалансований раціон харчування.
 • спадкові фактори.
Image

Гістероскопічна метропластика внутрішньоматкової перегородки

Видалення перегородки в матці являє собою процедуру, яку відносять до малих гінекологічних операцій, що проводиться під загальним наркозом. Після візуального обстеження внутрішньоматкової перегородки, ще раз проводиться оцінка її довжини і товщини. Далі приступають до її розсічення. Резектоскопічне розсічення перегородки виконується за допомогою гістерорезектоскопії, що має додатковий канал для введення електроду. Через відеокамеру апарату зображення передається на монітор, тому всі маніпуляції хірург-гінеколог проводить суто під візуальним контролем. Таким чином, ризик ускладнень і травми ендометрію зводиться до нуля. Зазвичай процедура проходить під контролем лапароскопії. Лапароскопічний контроль дозволяє відрізнити внутрішньоматкову перегородку від ще одного пороку розвитку матки - дворогової матки, а також значно зменшує ризик перфорації матки при висіченні перегородки в матці, перевірити прохідність маткових труб і виконати інші необхідні хірургічні процедури, при необхідності (висічення вогнищ ендометріозу, резекція спайок, міомектомія та ін.). Відсоток успішної вагітності після операції по розтину внутрішньоматкової перегородки становить 70 - 85%.

Image

Післяопераційний період

 1. Планування наступної вагітності відбувається через 3 - 4 місяці після процедури, при контролі стану ендометрію.
 2. Лікуючий лікар призначає гормональні контрацептиви.
 3. При настанні вагітності, за станом її протікання стежить лікар, так як після процедури розтину перегородки стоншується м'язовий шар матки.
 4. При подальшому плануванні вагітності слід пройти обстеження на TORСН інфекції.
 5. Відмова від шкідливих звичок.

Переваги резекції внутрішньоматкової перегородки в центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС» в Кривому Розі:

 1. Високотехнологічне професійне обладнання для застосування в гістероскопії.
 2. Можливість контролювати операційний процес за допомогою сучасної мікроскопічної відеотехніки.
 3. Відсутність болю – гістероскопія в нашій клініці проводиться під наркозом.
 4. Мінімальний розріз, більш короткий період одужання, значне зменшення післяопераційних рубців.
 5. Безпека - операція виконується в умовах амбулаторної хірургії, під контролем досвідченого анестезіолога.
 6. Час перебування в стаціонарі не більше 1,5-2 годин.
 7. Мінімальний період відновлення - вже через тиждень ви повернетеся до звичайного ритму життя.

Лікувально-діагностичний центр «МЕДІКОМ КРИВБАС» може гарантувати своїм пацієнткам достовірність діагностики та кваліфіковане хірургічне лікування. Сучасне обладнання провідних світових виробників дає можливість нашим лікарям успішно лікувати найскладніші випадки. Запис на консультацію до досвідченого лікаря-гінеколога за телефоном 0800 307 300


© 2004 - 2022 Лечебный центр «МЕДИКОМ КРИВБАСС» — первое полнопрофильное негосударственное медицинское учреждение в городе Кривом Роге.