• Гематологічний аналіз крові в лікувально-діагностичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»
 • Гематологічний аналіз крові в лікувально-діагностичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»
 • Гематологічний аналіз крові в лікувально-діагностичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»

Гематологічний аналіз крові в лікувально-діагностичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»

Рейтинг: 5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

У наш час використання сучасних технологій, завдяки автоматизованому дослідженню крові, досить реально надати значно більш детальну клінічну інформацію про стан кровотворної системи і її реакцію на різні внутрішні і зовнішні чинники. Вивчення отриманих результатів в процесі дослідження крові є невід'ємною частиною процесу діагностики і подальшого спостереження за станом пацієнта.

Автоматичні гематологічні аналізатори з легкістю можуть вимірювати більш ніж 32 параметра крові, складати повний диференційований підрахунок лейкоцитів за основними напрямками:

 • базофіли;
 • моноцити;
 • лейкоцити;
 • нейтрофіли;
 • еозинофіли.
Image

Гематологічний аналіз використовується для дослідження та моніторингу захворювань, при яких змінюються число, розмір або структура клітин крові. До них відносяться червоні кров'яні клітини (еритроцити), білі кров'яні клітини (лейкоцити) і тромбоцити. Повний підрахунок клітин крові (загальноклінічний аналіз крові) - FBC (full blood count). Це найбільш часто призначуваний лабораторний аналіз, який вловлює різні відхилення, що стосуються числа і виду цих клітин. Загалом, це не один тест, а цілий комплекс. Сучасний гематологічний аналізатор дозволяє виконати 100 FBC-аналізів на годину. Використання аналізатору суттєво зменшує кількість зразків, які необхідно проаналізувати під мікроскопом, але мікроскоп все одно залишається основним інструментом лікаря-лаборанта.

Image

Технологічні можливості гематологічних аналізаторів:

 • Досить невеликий обсяг досліджуваного біоматеріалу (12-100 мкл).
 • Дуже висока продуктивність (100-120 проб в годину).
 • Дослідження великої кількості клітин (десятки тисяч).
 • Видається оцінка 13-30 параметрів одночасно.
 • Точність і відтворюваність тестування.
 • Графічне надання результатів дослідження в гістограмах і скатерограмах.
Image

Найбільш значимі з діагнозів, одержуваних за допомогою гематологічного тестування - є злоякісні хвороби крові (лейкемія, хвороба Ходжкіна, мієлома), анемія і такі розлади системи гемостазу, які призводять до розвитку кровотеч або тромбозів. Загалом гематологічні дослідження крові використовуються для оцінки реакції організму на захворювання (не самої системи крові), визначаючи складність перебігу і ефективність їх лікування. Наприклад, інфекції часто супроводжуються підвищенням кількості лейкоцитів, бактеріального походження - лейкоцитозом за рахунок нейтрофілів, вірусного - лейкоцитозом за рахунок лімфоцитів, моноцитів. Анемія - частий супутник багатьох запальних захворювань (ревматоїдний артрит) і результат аліментарної недостатності.

Багато пацієнтів з групи ризику серцево-судинних захворювань приймають ліки, які можуть сповільнювати згортання крові. Терапія антикоагулянтами повинна обов'язково супроводжуватись постійним наглядом стану крові, щоб запобігти такого небезпечного побічного ефекту, як кровотеча.

Результати більшої частини гематологічних досліджень готові протягом 12-24 год., однак при гострій необхідності деякі з них можна зробити протягом 1 години.

Лікувально-діагностичний центр «МЕДІКОМ КРИВБАС» може гарантувати своїм клієнтам достовірні результати досліджень в найкоротші терміни. Сучасна лабораторія укомплектована якісним і перевіреним обладнанням провідних світових виробників. Тому і пацієнти, і лікарі можуть бути впевнені в якості наших послуг.

Записатись на консультацію можна за телефоном: 0 800 307 300.


© 2004 - 2022 Лечебный центр «МЕДИКОМ КРИВБАСС» — первое полнопрофильное негосударственное медицинское учреждение в городе Кривом Роге.