• Функціональна діагностика в медичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»
 • Функціональна діагностика в медичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»

Функціональна діагностика в медичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС»

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Досить часто відбувається, що проведені первинні аналізи показують непогані результати, але пацієнт все одно скаржиться на погане самопочуття. Тоді лікар для уточнення правильного діагнозу вдається до сучасних методів діагностики. Одним з таких методів є функціональна діагностика.

Всі ми чудово знаємо і розуміємо, що всі органи і системи нашого організму є одним цілим, і «збій» в одному з них може призвести до порушення нормальної діяльності наших органів.

В лікувально-діагностичному центрі «МЕДІКОМ КРИВБАС» приділяють особливу увагу здоров'ю пацієнтів. Тому наш медичний центр оснащено сучасним закордонним діагностичним обладнанням, яке дозволяє оперативно здійснювати діагностику захворювань серцево-судинної, дихальної та нервової систем.

У нашому медичному центрі ми пропонуємо наступні методи функціональної діагностики:

 • Електрокардіографія (ЕКГ).
 • Добове моніторування ЕКГ по Холтеру.
 • Спірографія.
ekg-01

Електрокардіографія (ЕКГ)

Це найголовніший метод дослідження роботи серця. Він заснований на отриманні реєстрації електричних імпульсів роботи серця. Результат - електрокардіограма. Аналіз електрокардіограми дозволяє виявити різні проблеми з боку серця і серцевого м'язу, визначити наявність або відсутність патологічних змін.

При аналізі ЕКГ можливо:

 • визначити порушення серцевого ритму (аритмії, екстрасистолії - позачергові скорочення серцевого м'яза, пароксизмальні види активності та ін.) І провідної системи серця (так звані «серцеві блокади»);
 • діагностувати ішемічну хворобу серця, гостре або хронічне ушкодження міокарда;
 • виявити наявність гіпертрофії шлуночків і стану серцевого м'яза;
 • отримати непряму інформацію про зовнішньосерцеві патології (тромбоемболія легеневої артерії, тіреотоксикоз та ін.)
ekg-02

Добове моніторування ЕКГ по Холтеру

Іноді, для отримання повної інформації про роботу серцево-судинної системи, проведення однієї електрокардіограми недостатньо. Лікар-терапевт, кардіолог, невролог може призначити такий вид функціональної діагностики, як добове моніторування ЕКГ по Холтеру. По суті, це така ж електрокардіограма, але тривалістю в добу і більше. На тілі пацієнта закріплюються датчики, які фіксують електричну активність серця. Далі вся інформація записується, потім лікар вивчає отримані дані, інтерпретує і пише висновки.

В обов'язковому порядку протягом дослідження пацієнт веде щоденник, де фіксує фізичне та емоційне навантаження, час сну, всі прийоми їжі і медикаментів. Обов'язково записуються будь-які зміни самопочуття. Даний підхід дозволить отримати комплексну діагностичну інформацію, виявити порушення ритму серця і епізоди порушеного кровопостачання, які при звичайному ЕКГ обстеженні не виявляються: адже для лікаря буває важливою навіть відсутність змін ЕКГ при активних скаргах (або навпаки).

Всі зміни, які можна виявити за допомогою холтерівського моніторування ЕКГ, можна звести до 3 великих груп:

 1. виявлення порушень ритму і провідності серця;
 2. виявлення епізодів ішемії міокарда (недостатнього постачання серцевого м'яза киснем);
 3. контроль ефективності та безпеки проведеного лікування.

Спірографія

Даний метод діагностичного дослідження дозволяє оцінити стан бронхо-легеневої системи шляхом вимірювання об'єму та швидкості повітря,яке видихається.

Процедура спірографії є безболісною, вона не пов'язана з введенням в організм медичних інструментів, проводиться амбулаторно і займає всього кілька хвилин.

Спірографію призначають, якщо в наявності:

 • тривалий і затяжний кашель без наявної причини (протягом 3-4 тижнів і більше, часто після перенесених ГРВІ та / або гострого бронхіту);
 • виникає задуха, відчуття "закладеності" в грудній клітці;
 • виникає "сипле" і "свистяче" дихання переважно при видиху;
 • виникає відчуття утрудненого видиху і вдиху.

Спірографію необхідно проводити, якщо ви:

 1. Курець з багаторічним стажем (раз на рік обов'язково).
 2. Чи страждаєте частими загостреннями бронхіту або відчуваєте задуху, відчуття браку повітря.
 3. Якщо у вас в роду були серйозні захворювання легенево-бронхіальної системи, алергії.
 4. Чи потребуєте в корекції терапії бронхіальної астми.

Даний вид діагностики передбачає деякі правила:

 • дослідження проводиться вранці або вдень, на голодний шлунок (не раніше, ніж через 2 години після їжі);
 • перед дослідженням протягом 15 хвилин треба відпочити в положенні сидячи;
 • якщо ви приймаєте медикаменти, які розширюють бронхи, їх слід припинити приймати: короткої дії - за 6 годин до проведення дослідження, а тривалої дії - за 12 годин.
ekg-04

Сьогодні функціональна діагностика ґрунтується на високотехнологічних методах, точності, а також об'єктивності досліджень. Значимість функціональної діагностики складно переоцінити - вона необхідна всім, і дорослим, і дітям. Вона допомагає не тільки зберегти здоровий стан організму, але і заощадити час і гроші.

Медичний центр «МЕДІКОМ КРИВБАС» запрошує всіх бажаючих пройти функціональну діагностику на сучасному обладнанні, під контролем високопрофесійного персоналу.

Запис на обстеження проводиться за телефоном: 0-800-307-300


© 2004 - 2022 Лечебный центр «МЕДИКОМ КРИВБАСС» — первое полнопрофильное негосударственное медицинское учреждение в городе Кривом Роге.